Співбесіда

Методика STAR: йдемо на співбесіду підготовленими

I am workable!

|

3 вересня, 22:36, 2024

Методика STAR: йдемо на співбесіду підготовленими

На співбесіді ви маєте показати, що ви – найкращий кандидат на цю посаду. Розповідайте про себе так, щоб привернути увагу та запам’ятатись. Не бійтесь відповідати на складні запитання. У цьому допоможе методика STAR.

STAR – це Situation (ситуація), Task (завдання), Action (дія) та Result (результат). Техніка дозволяє чітко та послідовно пояснити ваші дії і досягнення. Завдяки STAR вони будуть зрозумілими та переконливими для рекрутера.

Метод STAR полягає в тому, що спочатку ви описуєте ситуацію, в якій опинились. Потім – завдання, які необхідно було виконати. Далі детально говорите, що ви зробили для цього. В кінці розповідаєте про результат, якого досягли.

Приклад відповіді на запитання: «Розкажіть про випадок, коли ви припустились помилки»

Ситуація: На моєму попередньому місці роботи я відповідав за підготовку щомісячних фінансових звітів для керівництва компанії. Якось через високий обсяг роботи та терміновість, я допустив помилку у розрахунках.

Завдання: Мені потрібно було швидко виявити та виправити помилки до того, як звіт буде подано керівництву. Також я мав подумати, як запобігти подібним помилкам у майбутньому.

Дія: Коли я виявив помилку, негайно повідомив про це свого керівника. Потім ретельно проаналізував звіт і з’ясував, що помилка виникла через некоректне введення даних в електронну таблицю. Я швидко виправив та перерахував усі показники. Після цього я розробив новий механізм перевірки звітів. Запропонував подвійну перевірку даних іншими співробітниками перед поданням звіту.

Результат: Завдяки швидкому виявленню та виправленню помилки звіт був поданий керівництву вчасно та без помилок. Нова процедура перевірки звітів значно зменшила ризик допущення помилок у майбутньому. Мій керівник високо оцінив цю ініціативу та здатність ефективно справлятися з проблемами. З того часу подібних помилок більше не виникало. Точність і надійність фінансових звітів у нашому відділі значно покращилась».

Приклад показує, що ви здатні визнавати свої помилки та швидко знаходити рішення, а також запобігати таким ситуаціям у майбутньому.

Приклад відповіді на запитання «Розкажіть про випадок, коли у вас був конфлікт з колегою»

Ситуація: На попередньому місці роботи я працював у команді з реалізації великого проєкту. Один із колег, з яким я співпрацював, мав інші погляди щодо розподілу завдань і пріоритетів. Це призводило до частих непорозумінь і затримок у виконанні робіт.

Завдання: Необхідно було знайти спосіб налагодити ефективну співпрацюю з колегою і вирішити конфлікт. Також забезпечити своєчасне виконання проєкту без подальших затримок.

Дія: Я запросив колегу на зустріч, щоб обговорити наші розбіжності. Запевнив його, що його думка важлива для успіху нашого спільного проєкту. Ми обговорили проблеми відкрито і я запропонував компромісне рішення. Ми переглянули розподіл завдань та встановили чіткі пріоритети. Також домовились регулярно зустрічатись, щоб обговорювати питання, які виникають під час роботи.

Результат: Завдяки відкритому діалогу і спільному пошуку рішень, ми змогли знайти компроміс. Робота над проєктом значно покращилася, зникли затримки, і ми вчасно виконали всі завдання. Наша співпраця стала більш конструктивною і продуктивною. Це сприяло створенню позитивної робочої атмосфери в команді. Мій керівник помітив ці зміни і високо оцінив мою здатність вирішувати конфлікти та ефективно співпрацювати з колегами.

Приклад демонструє, що ви ефективно вирішуєте конфлікти та знаходите компроміси. Також ви можете забезпечити успішну командну роботу навіть у складних ситуаціях.

Відповіді на складні запитання за методикою STAR – зрозумілі для рекрутера. Ваша розповідь стане більш переконливою та покаже здатність досягати поставлених цілей та вирішувати проблеми.