Розвиток карʼєри

Знайди своє покликання: як обрати правильну роботу: Частина 1

Станіслав Попович

|

4 жовтня, 16:39, 2024

Знайди своє покликання: як обрати правильну роботу: Частина 1

Більшість людей витрачає приблизно 70% свого часу на роботу. Та проблема у тому, що вона може й не приносити задоволення. Тому до вибору професії треба ставитися серйозно. Всі «плюси» та «мінуси» зважувати ретельно. Ринок праці наразі розвивається швидко. З'являються нові цікаві спеціальності. Вони можуть забезпечити не лише фінансову стабільність, а й задоволення від роботи. Як правильно обрати свою ідеальну професію та не помилитися? Ми підготували для вас кілька порад, які допоможуть розібратись у виборі й визначитись зі своїм ідеальним робочим життям.

Шість найпоширеніших помилок у виборі професії Для багатьох людей робота не завжди найважливіше у житті. Серед працевлаштованих чимало тих, хто невдоволений зайнятістю. А все тому, що колись припустилися помилки, обираючи майбутню професію. Ось шість найпоширеніших з них:

Недостатня інформація

Іноді людина обирає професію, не маючи достатньої інформації про неї. Або просто навіть не розглядає інших варіантів. Найчастіше помиляються ті, хто обирають спеціальність під впливом реклами або мрій. Про те, що доведеться робити насправді, – не знають. 

Як приклад, надумавши стати програмістом, людина захоплюється можливістю створювати круті додатки та заробляти хороші гроші. Проте часто не розуміє, що доведеться працювати з жорсткими термінами та іноді спілкуватися з вимогливими замовниками, які можуть бути дуже стресовими. Вона уявляє собі лише творчий процес, забуваючи про те, що за ним стоять години кодування, тестування та розв’язання проблем. «Усі пішли – я теж» Це – одна з поширених помилок серед молоді. Вони обирають професію, яка зараз здається популярною, обіцяє гарний заробіток і легке

працевлаштування. Все начебто добре, але це тільки на перший погляд. Через два-три роки така спеціальність може втратити популярність. А щоб її здобути, вам доведеться навчатись упродовж п’яти-шісти років. Наприклад, у

90-ті були популярними економісти, зараз – програмісти.

Коли попит на професію збільшується, то навіть непрофільні виші починають масово випускати таких спеціалістів. Ринок праці швидко насичується і новим випускникам важко знайти роботу. Гроші понад усе

Обирати професію тільки через високий заробіток – не дуже правильно. Гроші – це не все. Вам повинна подобатися робота. Потрібно відчувати, що вона має значення і ви на своєму місці. Якщо єдина причина, чому ви працюєте, – це зарплата, то варто задуматись: чи підходить вам ця професія? Звісно, працювати за маленькі гроші й не мати можливості забезпечити себе – погано. Але й фокусуватися лише на грошах не варто.

Чужий вибір

Часто буває, що випускник обирає університет разом із другом або подругою. Також на вибір професії можуть впливати батьки, вчителі, знайомі. У цьому разі людина також не зможе реалізувати себе повною мірою. А та робота, яка для когось стане справою життя, для неї може бути зовсім неприйнятною.

Не можу, не вмію, але буду!

Це, ймовірно, – найгірший варіант. Людина обирає професію, а не має відповідних здібностей чи якостей. Наприклад, не любить дітей, а навчає їх; не співчуває людям, однак їх лікує; не «дружить» з математикою, але йде в економісти. Такі люди є в кожній професії. Вони або помилилися у виборі, або свідомо ігнорують те, що не можуть виконувати основні завдання на своїй роботі.

Емоційний вибір

Іноді на вибір професії може вплинути враження, яке залишає по собі людина. Наприклад, ви познайомилися з веброзробником, який постійно говорив про переваги професії та про гарний заробіток. У результаті вирішили, що це – ваше покликання. Насправді ж не маєте до програмування ніякого таланту.

Або навпаки, знайомий підприємець постійно жартував, як легко обманювати клієнтів, щоб отримати більше грошей. І переконував, що чесність в цій професії – не важлива. Такі заяви, можуть змусити вважати, що ця робота для шахраїв. І ви відмовитеся вивчати, наприклад, економіку, навіть якщо маєте до цього здібності.

Тому, якими б не були ваші емоції – позитивними чи негативними, вирішуйте самі. Від цього залежить, як складеться ваше професійне життя.